Kiedy rozpocząć naukę języka angielskiego?

angielskiego pixabay 567

Z pewnością w naszych czasach poznawanie języków obcych jest niezbędne. Należy w związku z tym uczyć maluchy języka obcego od maleńkości. Przedszkole anglojęzyczne w Krakowie zapewni dziecku szansę na poznanie drugiego języka bardzo szybko. Kraków, Warszawa, Gdańsk to jedynie jedne z miejsc gdzie znajdziesz przedszkole dwujęzyczne. Zapoznaj się z naszym tekstem żeby dowiedzieć się więcej informacji na temat nauki języka obcego przez dzieci.

Nauka języka przez dziecko – jak przebiega?

Maluchy mogą się uczyć języków w sposób symultaniczny oraz w sposób następczy. Sposób symultaniczny odnosi się do dzieci dwujęzycznych, drugi natomiast odnosi się do reszty dzieci.

Język obcy – kiedy warto rozpocząć jego naukę?

Jeżeli chodzi o rozpoczęcie nauki języka obcego to tak naprawdę to im wcześniej tym lepiej. Niektórzy eksperci twierdzą że już trzy miesięczne niemowlęta mogą rozpocząć naukę języka obcego. Powodem tego jest fakt, że do dziewiątego miesiąca maluch słyszy i rozróżnia wszystkie dźwięki każdego języka obcego. Po upływie tego okresu dziecko zaczyna koncentrować się jedynie na głoskach, używanych wokół niego. Aby zapobiec zaniknięciu wrażliwości na fonetyczne niuanse innej mowy powinno się zapewnić niemowlęciu szansę do jej słuchania.

Z jakiego powodu warto uczyć dziecko języków obcych?

Niektórzy pojawiają mit że dzieci nie mogą przyswoić wystarczającej ilości informacji, by nauka była sensowna. Jest to kłamstwo, z tego względu nauka języka obcego najmłodszych niesie za sobą wiele zalet, którymi są:

nauka języków obcych jest dla dzieci wspaniałą zabawą,
nauka od małego to szansa na dwujęzyczność u dziecka,
nauka u dzieci we wczesnym wieku to idealny trening dla mózgu dziecka, ze względu na to, że pozwala znacząco rozwinąć procesy poznawcze,
umiejętność posługiwania się językiem to wielki atut w życiu,
zajęcia dodatkowe z języka obcego to szansa na nawiązanie nowych przyjaźni.

Etapy nauki języka obcego

Miejmy w pamięci że nie zawsze idzie prosto. Każde dziecko jest inne i w swoim tempe uczy się języka obcego. Niemniej zwykle po jakimś okresie dziecko nabiera odwagi i zaczyna budować pierwsze zdania, poznaje coraz więcej zwrotów a także zapamiętuje akcent. Miejmy w pamięci że w początkowym okresie nie należy uczyć dziecka gramatyki.

Ilu języków obcych uczyć dziecko jednocześnie?

Masz w planach, aby Twoje dziecko było poliglotą? Twój maluch wykazuje zainteresowanie językami obcymi? W takiej sytuacji warto rozważyć przyswajanie kolejnego języka przez dziecko. Jaka jest jednak maksymalna liczba języków które dziecko może przyswoić. Dwa dodatkowe języki obce na tym etapie to jednak maksymalna ilość, ze względu, że nauka kolejnych może być problematyczna.

About the Author

You may also like these